Sorry Readers - bit late with the review this w/e .... the next round of the Trophy sort of ambushed my original version, so I've had to chop it around late this AM - hope I've not left any 'rogue' league games in..... NL Sat 9th NovFA Cup 1st Round Proper 02
Oxford City (02 NATS) v Solihull Moors (01 NAT)
04 Harrogate Town (01 NAT) v Portsmouth (L1)
(Mon 7.45) (BT Sport)07 Dulwich Hamlet (02 NATS) 1-4 Carlisle United (L2)
Friday09 York City (02 NATN) v Altrincham (02 NATN)
(Sun 12.45)10 Wrexham (01 NAT) v Rochdale (L1)
(Sun 12.45)11 Maidstone United (02 NATS) v Torquay United (01 NAT)
12 Leyton Orient (L2) v Maldon & Tiptree (04 IL1-N)
(Sun 12.45)13 Chippenham Town (02 NATS) v Northampton Town (L2)
(Sun 12.45)14 Yeovil Town (01 NAT) v Hartlepool United (01 NAT)
16 Stourbridge (03 SLP-C) v Eastleigh (01 NAT)
18 Forest Green Rovers (L2) v Billericay Town (02 NATS)
19 Bristol Rovers (L1) v Bromley (01 NAT)
(Sun 12.45)20 Ebbsfleet United (01 NAT) v Notts County (01 NAT)
21 Walsall (L2) v Darlington (02 NATN)
22 Nantwich Town (03 NP) v A.F.C. Fylde (01 NAT)
24
Hayes & Yeading United (03 SLP-S) v Oxford United (L1)
(Sun 2.15) (BT Sport)27 Gateshead (02 NATN) v Oldham Athletic (L2)
(Sun 12.45)28 Mansfield Town (L2) v Chorley (01 NAT)
29 Dover Athletic (01 NAT) v Southend United (L1)
(Sun 12.00) (BT Sport)31 Carshalton Athletic (03 ILP) v Boston United (02 NATN)
34 Barnet (01 NAT) v Fleetwood Town (L1)
(Sun 12.45)35 Macclesfield Town (L2) v Kingstonian (03 ILP)
(Sun 12.45)36
Maidenhead United (01 NAT) v Rotherham United (L1)
40 Chichester City (04 IL1-SE)
"walkover" (Bury) FA Trophy - delayed ties 1st Round (replay)Blackfield & Langley v Truro City
Hitchin v
Bedfont Sports 2nd Round01 Halesowen Town v Grantham Town
02 Matlock Town v Ashton United
03 Atherton Collieries v Morpeth Town
04 Sutton Coldfield Town v Hednesford Town
05 Peterborough Sports v Whitby Town
06 South Shields v A.F.C. Rushden & Diamonds
07 Barwell v Redditch United
08 Colne v Buxton
09 Runcorn Linnets v Prescot Cables
10 F.C. United of Manchester v Basford United
12 Leek Town v Workington
13 Tamworth v Gainsborough Trinity
15 Margate v Tooting & Mitcham United
16 Haringey Borough v Canvey Island
17 Yate Town v A.F.C. Totton
18 Royston Town v Haywards Heath Town
19 Bognor Regis Town v East Thurrock United
20
Westfield v
Hartley Wintney 21 Basildon United v Hornchurch
22 Taunton Town v Aveley
23 Worthing v A.F.C. Sudbury
24 Hastings United v Whitehawk
26 Sholing v Barton Rovers
29 Salisbury v
Kings Langley 32 Enfield Town v
Thatcham Town 33 Gosport Borough v Melksham Town
34 Cinderford Town v Potters Bar Town
35 Needham Market v Leatherhead
36 Metropolitan Police v Biggleswade Town
LeagueNATS
Bath City v Concord Rangers
Chelmsford City v
Dorking WanderersHavant & Waterlooville v
Slough TownHemel Hempstead Town v Braintree Town
Hungerford Town v Tonbridge Angels
Wealdstone v Eastbourne Borough
SLP-C
Banbury United v St Ives Town
SLP-S
Chesham United v
FarnboroughHarrow Borough v Swindon Supermarine
Hendon v
Beaconsfield Town SL1-C
AFC Dunstable v
North LeighColeshill Town v
Didcot TownDaventry Town v
Wantage TownSt Neots Town v Aylesbury United
Welwyn Garden City v
Kidlington SL1-S
Evesham United v
Highworth TownMoneyfields v
Winchester City IL1-SC
Barking v
Staines TownBracknell Town v Waltham Abbey
Chalfont St Peter v
Chertsey Town
Marlow v
Ashford Town (Middx) CCLP
Abbey Rangers v
Badshot Lea
Camberley Town v
Egham Town
CB Hounslow United v Redhill
Cobham v Balham
Colliers Wood United v
Ascot United
Frimley Green v
Spelthorne SportsGuildford City v
KnaphillMolesey v Sutton Common Rovers
Raynes Park Vale
PP Hanworth Villa
Southall v
Sheerwater CCL1
Ash United v Walton & Hersham
Bedfont & Feltham v Jersey Bulls
Chessington & Hook United v FC Deportivo Galicia
Cove v
BagshotDorking Wanderers Res v AFC HayesEversley & California v
Farnham Town
Fleet Spurs v Westside
Godalming Town v British Airways
Tooting Bec v Kensington & Ealing Boro
BERKS & BUCKS SENIOR TROPHY – 3rd Round 14:00 Cookham Dean v Sandhurst Town14:00 Westwood Wanderers v Wantage Town Dev Abingdon United v Newbury
Buckingham Athletic v Wallingford Town HELLP
Bishops Cleeve
PP Reading City
Brackley Town Saints v Lydney Town
Fairford Town v Ardley United
Longlevens AFC
PP Binfield Royal Wootton Bassett Town v
Burnham - 'Blues will want to back up some decent home form with something here against fellow strugglersShrivenham v Easington Sports
Tuffley Rovers v
Flackwell Heath
Virginia Water v Brimscombe & Thrupp
Westfields v
Holmer Green HELL1E
AFC Aldermaston v
Marlow United - reportedly new management in or due in at AFC Chalvey Sports v
Langley
Wokingham & Emmbrook v
Thame Rangers WESSP
Alresford Town v Solent University -
top vs bottom - though the 'Stundents' have just drifted above Amesbury on GDBournemouth
PP Fleet Town
Tadley Calleva v Shaftesbury
WESS1
14:00 Folland Sports v
Petersfield Town
Alton v United Services Portsmouth
Andover Town v Downton -
Town host leadersWhitchurch United PP Pewsey Vale